ADSL Sabit Telefon

Telefonsuz ADSL

Dün gazetelerde “ADSL kullanıcılarına müjde” başlığıyla bir haber yayınlandı. Haberde Konya Tüketici Mahkemesi’nin ADSL hizmetinin sabit telefon hizmeti olmadan da sunulabileceği yönünde karar verdiği yazıyordu.

1146563_old_phone

Bu, uzun zamandır tartışılan bir konu. Telefonsuz ADSL, bir çok kullanıcının özlemini çektiği bir hizmet. Nitekim Enuygun.com ADSL bölümünde ziyaretçilerimizin ciddi bir bölümünden bu yönde istek alıyoruz. Ziyaretçilerimiz, ADSL almak istediklerini, ama telefon parası vermek istemediklerini söylüyorlar, ve Türk Telekom dışındaki servislerin bunu sağlayıp sağlamadığını merak ediyorlar. Biz de onlara hep “üzgünüz, malesef henüz mümkün değil” diyorduk.

Bu kararın verilmiş olması, telefonsuz ADSL hizmetinin hemen başladığını göstermiyor tabi. Bu kararın büyük olasılıkla bir itiraz süreci olacak, ya da sonrasında Türk Telekom tarafından telefon hattına para ödemek zorunda olmadan ADSL servisi verilmesinin düzenleme süreci yaşanacak. Ama ne olursa olsun, ADSL masraflarını azaltmak için bu çok önemli bir başlangıç.

Bu değişikliğin en kısa sürede tüm ADSL kullanıcılarına daha ucuz bir internet erişim olanağı sağlamasını diliyoruz.

Görsel kaynak: zvon