Enuygun.com Sigorta Sosyal Medya

O kadar da biz bize bir ortam değil!

Bir küçük hatırlatma yapmak farz oldu. Twitter‘da tatile çıkıyorum temalı iletilerimiz, Facebook‘ta tatil ve kaçamaklarımızı anlatan durum iletilerimiz, Foursquare’de evimizden ne kadar uzakta olduğumuzu bildiren iletiler derken evimizi, hangi saatlerde nerede olduğumuzu, kaç gün evden uzakta olacağımızı bildirir olduk.

Gerçekten de o kadar biz bize bir ortam değil, internet herkesin kullanımında ve bu iyi ki böyle. Ancak, dikkatli olmakta fayda var, artık düşüdüğümüz kadar özel değil evimiz, planlarımız, iş yerlerimiz zira onları duyuruyor paylaşıyoruz.

Avrupa’da sigorta şirketleri açısından, takibe alınmış bir konu bu ve sigorta hukukunda, hırsızlık sigortası da çağı takip ederek, sosyal mecralarda fazlaca kendini duyuran kişiler için tatsız ancak haklı sayılabilecek taslaklar hazırlamaya girişiyor.

Nasıl ki, bugün kapıyı, pencereyi açık bırakmak hırsıza davetiye çıkarmak sayılıp sigortanızdan faydalanmanızı engelliyorsa, benzeri bir durum da teknoloji çağında yaşanacak gibi duruyor. Bizden söylemesi, evinizi de kendinizi de, sosyal medya hesaplarınızı da koruyun!