Enuygun.com Sosyal Medya

Nielsen sosyal medyayı inceledi ve bizi keşfetti!

Elbette bizi derken, yaklaşık tipolojiyi çıkarmış olmasından bahsediyorum. Amerika bazlı bu çalışma aynı zamanda tüm sosyal ağları, internette geçirdiğimiz zamanı ne biçimde kullandığımızı da gösteriyor. Önemli detaylarla birlikte!

Sosyal ağlar ve bloglar gözde

Sosyal ağ ve blogları oyunlar, e-mail ve portallar izliyor. Amerikalılar Facebookta diğer sitelere oranla çok fazla zaman geçiriyorlar. Yalnızca Mayıs 2011 tarihinde 53,5 milyar dakika facebookta zaman geçirilmiş. Kadın ve erkekler arasındaki ilgi dağılımı da önemli farklar gösteriyor. 18-34 yaş aralığında, Asyalı ya da Pasifik”ten, geliri 50 bin doların altında ve New England”da yaşayan bu kadın blogunuzu izliyor! Erkek nüfusundaki ilgi yoğunluğu ise, Linkedin ve Wikia”da yoğunlaşıyor.

Videolar

Videolar önemli iletişim yollarından, mayıs ayı boyunca 31 milyon insan sosyal ağlarda ve bloglarda vidyo izledi ve yaklaşık 157 milyon gösterime ulaşıldı. Kadınlar videoları açsa da erkekler izlemek konusunda daha sabırlı. Raporda göze çarpan detaylardan biri de bu!

Kanaat Önderleri

Sosyal medya kullanıcıları fikirlerini paylaşmayı seviyor, bu durumda kanaat önderleri kendiliğinden doğuyor ya da akıbetlerini yorumları, işaret ettikleri belirliyor ve dengeler çok hızlı değişiyor.

Mobil internet
Mobil internet sosyal medyada giderek büyüyor. Akıllı telefonlar, uygulamalardaki çeşitlilik göz önüne alındığında, bu konuda da elinizi kuvvetlendirip bir an önce uyumlu entegrasyonlarla sitenizi, uygulamalarınızı bulunur hale getirmek önemli! Akıllı telefon sahiplerinin en çok indirdiği uygulamalar ise oyunlar, hava durumu ve sosyal ağ uygulamaları.

Nielsen”ın bu raporunu sizi ya da çevrenizdeki, fanı olduğunuz, çemberinizdeki, takip ettiğiniz ya da takip edildiğiniz kitleyi, tanıdığınız bloggerları ve okuyucularını hatırlattıysa yerine bulmuş sayıyoruz. Şimdi müşterilerinize, kullanıcılarınıza ulaşmak için bu verileri doğru kullanmak sırası sizde!
Raporun tamamını görüntülemek için tıklayın!