Tag Archives: yeni katılım

Enuygun.com Sosyal Medya

Başlarken

Ben kimim?

Ben Müge Kanbay. Marmara İletişim Fakültesi, Gazetecilik Bölümü mezunuyum. İşimi bulabilmem epey zaman aldı; zira mezun olduğum vakitler internet böylesine çevrim içi bir oluşum değildi, yeni yeni iş alanları ve mecralar yaratmış hiç değildi. Yazılımcılar, mühendisler, proje heyecanları vardı. Ancak işin neresinden, kimin tutacağı mevzusu işin içine girdikçe hayal edilir, modellenir oldu. Yaklaşık 7 senedir, internet üzerinden hizmet veren (uzaktan eğitim, kariyer sitesi, e-ticaret), çeşitli gelir modellerine sahip sitelerde görev aldım. içeriklerinden, nasıl görünmeleri gerektiğine, pazarlama stratejilerine, bloglarına kadar, ürün ve içerik yönetimini-geliştirilmesini kapsayan alanlarda çalıştım.

Ekip”ten biri olmadan önce…

Enuygun.com, daha önce uçak bileti ve ev kredisi sorgularımda kullandığım bir site idi. Bana göre yaptıkları iş, yükselmekte olan ve e-ticareti gölgede bırakacak bir alanda, yepyeni bir mecrada kurulmuş, doğru bir servis sağlayıcıydı. Yani şunu demek istiyorum, size sadece hizmet veren, bilgi paylaşımını düzenli ve uğraşsız hale getiren, ihtiyaçlarınıza cevap verirken, danışmanlık da verebilen; bu servis karşılığında da yalnızca müşteri sadakati sağlamayı ve interaktif ilişki kurmayı bekleyen bir site sizi mutlu etmez miydi? Beni etti!

Gelir modelini, üçüncü parti ortaklıklarla kurmuş ve kullanıcısını yani bir nevi varlık sağlayıcısını tamamen gelir sisteminden steril ve azade tutan bir internet sitesi.

Ekip”ten biri olduktan sonra…

Farkettim ki, tastamam doğru düşünüyormuşum. Enuygun.com”un hikayesi, “hayatı sevip, parayı doğru kullanmak üzerine”, aslında çok eski hikaye. Hani, “amaç değil araç” mottosu altında listelenebilecek başlıklar vardır. Para da onlardan biri. Hayatın ilerlemeye çalıştığımız tüm alanlarında geçer akçe bir araç. Enuygun.com”un rolü burada başlayıp, yatırımlarımıza, alımlarımıza, sigorta işlemlerimize ve hatta ev servisleri adı altında her gün bizi şaşkına çeviren ev-mobil telefon servisleri, internet sağlayıcıları gibi binbir kampanyalı ürün arasında, gerçekten kişinin kendisine özel seçimi yapabilmesini sağlamakla devam ediyor. Danışmanlık rolü ise hiç bitmiyor. Eğer siz de benim gibi, paradan anlamadığınızı düşünüp, hele hele sigorta-banka işleri söz konusu olduğunda, birilerinin bu konuyu sizin için puf diye halledivermesini istiyorsanız, Enuygun.com doğru adresmiş. İçerden bilgi sızdırmaya devam edeceğim… İçerik sorumlusu olarak, tüm uzmanlara sizin için soruları soracak olan, en basit form doldurma biçimlerini talep edecek olan, sizlere Enuygun.com bünyesinde olan biteni geçecek olan kişiyim. Öyleyse sizler için geliyor:

Sevdiklerinizle sağlıklı ve mutlu günler dileriz efendim!

 

Devamını Oku
Enuygun.com Kasko Sigorta

Yeni katılım: Enuygun Sigorta Direktörü İbrahim Özkaplan

Merhabalar!

Ben İbrahim Özkaplan. Ağustos ayı içerisinde Enuygun.Com A.Ş. ortaklığındaki Enuygun Sigorta Acenteliği Limited Şirketi”nde Sigorta Direktörü olarak göreve başladım. Enuygun.com”un sigorta ile ilgili konulardaki sorumlusu ben olacağım.

1996 senesinde girdiğim sigorta sektöründe gerek sigorta şirketlerinin genel müdürlüklerinde, gerekse kurumsal acenteler bünyesinde sigorta uzmanlığından Genel Müdürlük”e kadar farklı kademelerde çalıştım. Çalıştığım şirketler arasında Commercial Union Genel Müdürlüğü, Kale Sigorta A.Ş., Ulusal Sigorta A.Ş., Remed Sigorta A.Ş. bulunuyor. 14 yıllık farklı kademelerdeki görevlerimin ardından, Ağustos ayı itibariyle Enuygun.com ailesine katıldım. Bu süreçte sigorta sektöründe faaliyet gösteren sigorta şirketlerinin özellikle kasko ve trafik sigortalarında uygulamış oldukları fiyat, teminat ve hasar ödemesi hızları gibi belli başlı kriterlerini müşterilerimize en uygun alternatifleri sunmak için araştırdık, ve aynı süreçte gerekli başvurularımızı gerçekleştirdik. Ticaret Odasına kayıt, fiziki şartların uygunluğu ve levha kayıt işlemlerinin gerçekleştirilmesi gibi teknik konularda da gerekli çalışmalarımızı sonlandırdık.

Bundan sonraki süreçte kendi bünyemiz içerisinde kurmuş olduğumuz çağrı merkezimizde müşterilerimizden bize gelen kasko, zorunlu trafik sigortası gibi her türlü talepleri konusunda uzman ve gerekli tüm eğitimleri almış arkadaşlarımız ile birlikte doğru bir şekilde değerlendirerek, başvuru sahiplerine süratle geri dönüşlerimizi gerçekleştireceğiz. Ayrıca sigorta sektöründe gerçekleşen her türlü yenilikleri yine buradan sizlerle paylaşmaya devam ederek mevcut riskleriniz için en doğru analizleri yapıp ihtiyacınız olan teminatları belirleyerek en uygun ve en doğru primi sizlere sunmaya çalışacağız. Kasko, zorunlu trafik sigortası başta olmak üzere tüm sigorta branşlarındaki her türlü soru, görüş ve önerilerinizin çalışmalarımıza yön verme açısından son derece faydalı olacağını düşünüyoruz.

İlerleyen günlerde tekrar görüşmek üzere sağlıklı günler diliyorum.

Devamını Oku
Enuygun.com

Yeni katılım: Enuygun.com Baş Analisti Betül Sungurlu

Merhaba!

Ben Betül Sungurlu. Bu ay itibariyle Enuygun.com ekibinde Baş Analist olarak göreve başlıyorum. Enuygun.com’un bir parçası olarak görevim, krediler ve sigorta seçenekleriyle ilgili gelişmeleri  izlemek, ve sizlerin en uygun seçeneklere ulaşmanızı kolaylaştırmak için analizler hazırlamak. Bu zorlu ve heyecanlı göreve başlarken, sizlere kısaca kendimi tanıtmak istedim.

ODTÜ‘deki mühendislik eğitimimin ardından TAI‘de 2 sene kadar Ar&Ge Mühendisi olarak çalıştım. Daha sonra yönümü değiştirirerek Garanti Bankası‘nın “Management Trainee” programına katıldım ve böylece finans sektörüne adım attım. Yaklaşık 6 sene Garanti Bankası ve Global Menkul Değerler’de Yatırım Danışmanı olarak çalıştım ve Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA yüksek lisans programını tamamladım. Şubat ayından itibaren de Enuygun.com ekibindeki yerimi aldım.

Neler yapacağız?

Aylık raporlarımızla kredi ve sigorta sektöründe tüketiciyi ilgilendiren piyasa analizleri yapıp, geçtiğimiz ayda neler oldu, hangi bankaların  ihtiyaç ve konut kredileri ürünleri daha avantajlıydı, gelecek aya dair beklentilerimiz gibi konuları sizinle paylaşıyor olacağız. Bunu yaparken rapor formatımızda MDFO ( Masraf Dahil Faiz Oranı) gibi bankaların fiyatlamalarını daha gerçekçi olarak karşılaştırmamıza olanak sağlayan standart bir parametre üzerinden çalışarak kredi seçiminizde  faizin dışında ücret, komisyon, masraf, hizmet bedeli gibi çok çeşitli adlarla anılan ve kredinin maliyetine büyük ölçüde etki eden konuları basitleştirmeyi planlıyoruz.

Bununla birlikte sizlerden gelen sorular doğrultusunda kredi ve sigorta ürünlerine dair bilgilendirmelere, haftanın önemli bulduğumuz gelişmelerini konu alan yazılarımıza ve sektördeki gelişmeleri yakından takip etmenize olanak sağlayacak çeşitli analizlerimize yer veren haftalık yayınlarımız olacak.

Hedefimiz Enuygun.com olarak kredi ve sigorta kararlarınızda etkili olabilecek, zamandan ve paradan tasarruf etmenize yarayabilecek her türlü bilgiyi sizinle paylaşmak. Sorularınız ve önerileriniz ise bu süreçte bize yön gösterecek.

Devamını Oku