Tag Archives: Sosyal Medya

Enuygun.com Sosyal Medya

Nielsen sosyal medyayı inceledi ve bizi keşfetti!

Elbette bizi derken, yaklaşık tipolojiyi çıkarmış olmasından bahsediyorum. Amerika bazlı bu çalışma aynı zamanda tüm sosyal ağları, internette geçirdiğimiz zamanı ne biçimde kullandığımızı da gösteriyor. Önemli detaylarla birlikte!

Sosyal ağlar ve bloglar gözde

Sosyal ağ ve blogları oyunlar, e-mail ve portallar izliyor. Amerikalılar Facebookta diğer sitelere oranla çok fazla zaman geçiriyorlar. Yalnızca Mayıs 2011 tarihinde 53,5 milyar dakika facebookta zaman geçirilmiş. Kadın ve erkekler arasındaki ilgi dağılımı da önemli farklar gösteriyor. 18-34 yaş aralığında, Asyalı ya da Pasifik”ten, geliri 50 bin doların altında ve New England”da yaşayan bu kadın blogunuzu izliyor! Erkek nüfusundaki ilgi yoğunluğu ise, Linkedin ve Wikia”da yoğunlaşıyor.

Videolar

Videolar önemli iletişim yollarından, mayıs ayı boyunca 31 milyon insan sosyal ağlarda ve bloglarda vidyo izledi ve yaklaşık 157 milyon gösterime ulaşıldı. Kadınlar videoları açsa da erkekler izlemek konusunda daha sabırlı. Raporda göze çarpan detaylardan biri de bu!

Kanaat Önderleri

Sosyal medya kullanıcıları fikirlerini paylaşmayı seviyor, bu durumda kanaat önderleri kendiliğinden doğuyor ya da akıbetlerini yorumları, işaret ettikleri belirliyor ve dengeler çok hızlı değişiyor.

Mobil internet
Mobil internet sosyal medyada giderek büyüyor. Akıllı telefonlar, uygulamalardaki çeşitlilik göz önüne alındığında, bu konuda da elinizi kuvvetlendirip bir an önce uyumlu entegrasyonlarla sitenizi, uygulamalarınızı bulunur hale getirmek önemli! Akıllı telefon sahiplerinin en çok indirdiği uygulamalar ise oyunlar, hava durumu ve sosyal ağ uygulamaları.

Nielsen”ın bu raporunu sizi ya da çevrenizdeki, fanı olduğunuz, çemberinizdeki, takip ettiğiniz ya da takip edildiğiniz kitleyi, tanıdığınız bloggerları ve okuyucularını hatırlattıysa yerine bulmuş sayıyoruz. Şimdi müşterilerinize, kullanıcılarınıza ulaşmak için bu verileri doğru kullanmak sırası sizde!
Raporun tamamını görüntülemek için tıklayın!

Devamını Oku
Enuygun.com Sosyal Medya

Enuygun, Sosyal Medya ve CRM

social-mediaMikro bloglar, bloglar, sosyal imleme ve sosyal ağ siteleri etrafında dönen dijital iletişim modelimizin adına kısaca Sosyal Medya diyoruz artık. Yapısı gereği hızlı bir devinimi olan sosyal medya, günümüzde değeri tam olarak belirlenemeyen ama hızla büyüyen bir kavram. Değerinin kolaylıkla ölçülememesinin yanında, sosyal medyanın gördüğü yoğun ilgi bir şekilde sosyal medyada bulunmayı gerekli kılıyor.

Web 2.0 çağı ile kullanıcıların daha üretken ve paylaşımcı olduğu dijital dünyanın bir uzantısı olan sosyal medya, 2006 ortalarında internet dünyasında anılmaya başlandı. Ülkemizde ise adı yeni yeni  yükselen ve konuyla ilgili uzmanların kendini göstermeye başladığı sosyal medya kavramının basit çevrimleri var ancak bu çevrimlerden ölçülebilir sonuçlar ve net kazançlar elde etmek o kadar basit değil.

Devamını Oku
ADSL Enuygun.com Kredi

Enuygun.com'da Karşılaştırma Nasıl Yapılıyor

Enuygun.com, bir hizmet ve servis karşılaştırma platformu. Krediler, internet bağlantısı ve GSM tarifeleri modüllerinin her biri, kendisine özel bir karşılaştırma algoritması sunuyor. Bu, bazı alanlarda oldukça basit, ama bazen de biraz karmaşık olabiliyor.

teraziKarşılaştırmanın en kolay yapıldığı alan ADSL, Fiber ve Uydunet seçeneklerini listelediğimiz internet bağlantıları modülü. Burada yöntem oldukça basit: Her tarifenin belli bir fiyatı var, ve değişken çoğunlukla ilk birkaç ay eksik ödeme şeklinde gerçekleşiyor. Biz de – kimi tarifelerin 2 yıl taahhüt istemesi nedeniyle – 24 aylık bir ortalama ödeme süresi baz alıyoruz, ve bu sürede kullanıcının cebinden çıkacak toplam parayı, 24 aya bölüyoruz. Böylece aylık ortalama bir ödeme tutarı buluyoruz.

Devamını Oku