Tag Archives: Sigorta

Enuygun.com Sigorta Sosyal Medya

Sigarayı bırakmak yalnızca sizi değil, bütçenizi de koruyacak!

Harcamalarımı şöyle bir düşündüğümde, beni dehşete salan en önemli kalem, sigara. Evet, ben bir sigara bağımlısıyım. Bu konuda çeşitli tatsız hislere sahibim ancak her bağımlı gibi içerken, paket alırken bunu farketmiyorum. Gerçi artık farketmemek mümkün değil, akıllıca bulduğum zam uygulamaları ile çileden çıkıyor, içiyor ve bütçemizi sarsıyoruz.

Bunca bütçe ve tasarruf ile ilgili yazıp çizerken, hatırı sayılır sigara bağımlısının yaşadığı bu memlekette sigara alışkanlığını değiştirmek ile ilgili bir kaç uyarı ve özendirici kelam etmek kaçınılmazdı.

Hem sağlık hem bütçeniz için farkedebilecekleriniz:

Aylık sigara masrafınız ile yapabileceklerinizi hayal edin, hiç az olmadığını görüp hüzünlenin, harekete geçin.

Market alışverişlerinde, yiyecek ve ev ihtiyaçlarının ara toplamı ile üzerine sigara masrafı eklendiğindeki halini karşılaştırıp hüzünlenin, harekete geçin.

Benim ailemin aylık sigara masrafı 330 TL ve market alışverişlerinde neredeyse günlük alışverişlerimin en pahalı kısmını sigara alışverişi oluşturuyor. Bu rakamın özel durumlarda arttığı da oluyor. Bir kredi kartı ödemesinin, neredeyse bir kaç fatura toplamının ya da aidatımın çakmak ucunda çıra gibi yandığını bilmek her gün biraz daha rahatsız ediyor.

Bir de sağlık sigortası meselesi var, sigortalının ana sorumluluğu beyandır. Sigara içtiğinizi ve adetlerini bildirdiğiniz vakit, risk grubuna dahil oluyorsunuz. Sizinle aynı “yaş, cinsiyet, sağlık ve yaşam koşullarında birinden” farklı risk oranları uygulanma ihtimalini arttırıyor ve kendiniz mutsuz hissediyorsunuz.

Silkinip kendimize gelelim, karar verip harekete geçelim!

Devamını Oku
Sigorta

Özel hak olarak sağlık sigortası

Sağlık Sigortası hakkında sorulmayanı soruyorum!

Kurumsal firmalarda çalışmanın ilk akla gelen yan faydası nedir? Özel sağlık sigortası!
Kurumun anlaşmalı olduğu ve çalışanlarını, talep edilen belgeleri tamamladıktan sonra mail-telefon trafiği üzerinden yönlendirip üye ettiği genellikle yatarak tedaviyi kapsayan, dilerseniz ayakta tedaviyi de alabildiğiniz hatta eş ve ailenizi de dahil edebildiğiniz bu poliçeler ile ilgili hepimizin aklına takılan sorularım şöyle, cevaplar ise Sigorta Direktörümüz İbrahim Bey”den:

Yıllardır dahil olduğum bir sağlık sigortam var ise, taşımam mümkün mü?

Sigortalı Geçiş Bilgi Formunuz, eski sigorta şirketinizce yeni sigorta şirketinize iletilir.Sağlık geçmişiniz incelenir ve risk değerlendirmesi yapılır. Burada önemli olan, firmadan firmaya değişen muhafiyet uygulamalarıdır. Demek ki, devam eden poliçemizdeki haklarımızı kaybetmemeye dikkat etmemiz gerekiyor.

Diyelim ki, çalıştığım süre boynca düzenli olarak ödemelerimi devam ettirdim ancak iş yerimden ayrılıyorum, ne yapmalıyım? Sigortamı kendim devam ettirebiliyor muyum?

Genellikle, grup poliçesi olarak düzenlenen bu tür poliçelerden bireysel poliçelere kazanılmış haklarınız ile devam edebilirsiniz. Dahil olduğunuz sağlık sigortası poliçenizi genişletmeniz de mümkün.

 Ailemizi dahil ettiğimiz ya da kendimiz için oluşturduğumuz sağlık sigortası planları hakkında bize verebileceğiniz tüyolar var mı?

Alaşmalı kurumlara dikkat edilmeli, bu kurumların sizin için kullanışlı (lokasyon bazlı) olup olmadığını görmelisiniz. Ayakta ve yatarak teminat limitlerini kontrol etmelisiniz. Doktor, görüntüleme hizmetleri, eczane masrafları ödemelerinin oranlarını öğrenmelisiniz. Bunları tek bir sigorta poliçesi üzerinden değil, bir çok firmanın size geçtiği ya da Enuygun.com”un sunduğu sigorta karşılaştırma hizmetinden faydalanarak, mümkün olduğunca çok firmada yukarıda belirttiğim kriterleri dikkate alarak, size en uygununu satın almalısınız.

Devamını Oku
Enuygun.com Sosyal Medya

Başlarken

Ben kimim?

Ben Müge Kanbay. Marmara İletişim Fakültesi, Gazetecilik Bölümü mezunuyum. İşimi bulabilmem epey zaman aldı; zira mezun olduğum vakitler internet böylesine çevrim içi bir oluşum değildi, yeni yeni iş alanları ve mecralar yaratmış hiç değildi. Yazılımcılar, mühendisler, proje heyecanları vardı. Ancak işin neresinden, kimin tutacağı mevzusu işin içine girdikçe hayal edilir, modellenir oldu. Yaklaşık 7 senedir, internet üzerinden hizmet veren (uzaktan eğitim, kariyer sitesi, e-ticaret), çeşitli gelir modellerine sahip sitelerde görev aldım. içeriklerinden, nasıl görünmeleri gerektiğine, pazarlama stratejilerine, bloglarına kadar, ürün ve içerik yönetimini-geliştirilmesini kapsayan alanlarda çalıştım.

Ekip”ten biri olmadan önce…

Enuygun.com, daha önce uçak bileti ve ev kredisi sorgularımda kullandığım bir site idi. Bana göre yaptıkları iş, yükselmekte olan ve e-ticareti gölgede bırakacak bir alanda, yepyeni bir mecrada kurulmuş, doğru bir servis sağlayıcıydı. Yani şunu demek istiyorum, size sadece hizmet veren, bilgi paylaşımını düzenli ve uğraşsız hale getiren, ihtiyaçlarınıza cevap verirken, danışmanlık da verebilen; bu servis karşılığında da yalnızca müşteri sadakati sağlamayı ve interaktif ilişki kurmayı bekleyen bir site sizi mutlu etmez miydi? Beni etti!

Gelir modelini, üçüncü parti ortaklıklarla kurmuş ve kullanıcısını yani bir nevi varlık sağlayıcısını tamamen gelir sisteminden steril ve azade tutan bir internet sitesi.

Ekip”ten biri olduktan sonra…

Farkettim ki, tastamam doğru düşünüyormuşum. Enuygun.com”un hikayesi, “hayatı sevip, parayı doğru kullanmak üzerine”, aslında çok eski hikaye. Hani, “amaç değil araç” mottosu altında listelenebilecek başlıklar vardır. Para da onlardan biri. Hayatın ilerlemeye çalıştığımız tüm alanlarında geçer akçe bir araç. Enuygun.com”un rolü burada başlayıp, yatırımlarımıza, alımlarımıza, sigorta işlemlerimize ve hatta ev servisleri adı altında her gün bizi şaşkına çeviren ev-mobil telefon servisleri, internet sağlayıcıları gibi binbir kampanyalı ürün arasında, gerçekten kişinin kendisine özel seçimi yapabilmesini sağlamakla devam ediyor. Danışmanlık rolü ise hiç bitmiyor. Eğer siz de benim gibi, paradan anlamadığınızı düşünüp, hele hele sigorta-banka işleri söz konusu olduğunda, birilerinin bu konuyu sizin için puf diye halledivermesini istiyorsanız, Enuygun.com doğru adresmiş. İçerden bilgi sızdırmaya devam edeceğim… İçerik sorumlusu olarak, tüm uzmanlara sizin için soruları soracak olan, en basit form doldurma biçimlerini talep edecek olan, sizlere Enuygun.com bünyesinde olan biteni geçecek olan kişiyim. Öyleyse sizler için geliyor:

Sevdiklerinizle sağlıklı ve mutlu günler dileriz efendim!

 

Devamını Oku
Enuygun.com Kasko Sigorta

Online Sigorta Seçenekleri Sigorta Sektörünü Büyütecek

Sigortacılık, Türkiye’de geleneksel olarak acenteler aracılığıyla yapılır. Sigorta acenteleri, tüm şehirlerde, ilçelerde, önemli bir esnaf kitlesi oluşturuyor. Türkiye’ye yayılmış irili ufaklı on binlerce sigorta acentesi, sigorta kuruluşlarının ürünlerini tanıtarak satış yapmalarını sağlıyorlar. Ancak sigortacılıkta prim hesaplaması risklere ve başka verilere bağlı olduğu için, müşteriye sunulan primler konusunda ciddi oynamalar yaşanabiliyor. Bu da tüketici açısından zaman zaman mağduriyetlere yol açıyor.

woman_computerİnternet, bu noktada devreye girerek bu oynamaların minimuma inmesini sağlayan bir sistem olarak son yıllarda ağırlığını hissettirmeye başladı. Online sigortacılıkta primler, verdiğiniz bilgiler doğrultusunda anında hesaplanır, ve oturduğunuz yerden bu bilgileri gördüğünüz için, yorulmadan birkaç farklı şirketten bilgi alabilirsiniz. Örneğin kasko yaptırmak istediğinizde, aracınızla ilgili bilgileri internet üzerinden girerek, birkaç sigorta şirketinin primlerini görebilir, dilediğinize ilgili acente vasıtasıyla sahip olabilirsiniz.

Devamını Oku