Tag Archives: öğrenci kredileri

Enuygun.com Kredi Sosyal Medya

20’lerinde borçlu olmak!

Kredi ve Yurtlar Kurumu’na yapılan bir başvuru ile öğrenciliğinizi nispeten rahat geçireceğiniz bir döneme giriş yapabilirsiniz. Ancak unutmayın, mezun olduktan 2 yıl sonra ödeme planınız işlemeye başlar.

Eğitiminize ara vermeksizin lisans üstü ve doktora programlarnıı seçerseniz ödemeniz eğitim sürenizce ertelenir.

Okuldan mezun olduktan sonra ertelememeniz gereken konulardan biri de budur! kredi ve yurtlar kurumuna olan bu borç unutulmaya çok müsait olup yıllar içinde çeşitli zamanlarda karşınıza çıkar ve peşinizden gelmeye devam eder, hem de aylık 1.40 faizle.

Ne yapmalı?

Ödeme başlangıç tarihinden önce öncelikle erken ödeme indiriminin hatırı sayılır derecede faydası olduğunu belirtelim. Bu indirimden yararlanmak isteyenler www.kyk.gov.tr adresinden öğrenim katkı kredisi borç sorgulama sayfasından indirimli borç tutarını öğrenip  TC Ziraat Bankası’nın herhangi bir şubesinde ödemelerini gerçekleştirebilirler.toplu para imkanınız var ise, borç taksitlerini ödemeye başlamadan bu imkanı değerlendirin zira, taksit ödemeye başladıktan sonra, toplu ödeme indirimi alma imkanınız yok.

Toplu ödeme yapabilecek durum yoksa ne yapmalı?

Öncelikle borç planınızı öğrenin, düzenli ödeme yaparak sorun yaşamamaya dikkat edin. Konuyla ilgili gelişmeleri takip ederek, yararlanabileceğiniz indirim, taksitlendirme gibi fırsatlardan haberdar olmaya çalışın.

Devamını Oku