Tag Archives: kurumsal sigorta

Sigorta

Özel hak olarak sağlık sigortası

Sağlık Sigortası hakkında sorulmayanı soruyorum!

Kurumsal firmalarda çalışmanın ilk akla gelen yan faydası nedir? Özel sağlık sigortası!
Kurumun anlaşmalı olduğu ve çalışanlarını, talep edilen belgeleri tamamladıktan sonra mail-telefon trafiği üzerinden yönlendirip üye ettiği genellikle yatarak tedaviyi kapsayan, dilerseniz ayakta tedaviyi de alabildiğiniz hatta eş ve ailenizi de dahil edebildiğiniz bu poliçeler ile ilgili hepimizin aklına takılan sorularım şöyle, cevaplar ise Sigorta Direktörümüz İbrahim Bey”den:

Yıllardır dahil olduğum bir sağlık sigortam var ise, taşımam mümkün mü?

Sigortalı Geçiş Bilgi Formunuz, eski sigorta şirketinizce yeni sigorta şirketinize iletilir.Sağlık geçmişiniz incelenir ve risk değerlendirmesi yapılır. Burada önemli olan, firmadan firmaya değişen muhafiyet uygulamalarıdır. Demek ki, devam eden poliçemizdeki haklarımızı kaybetmemeye dikkat etmemiz gerekiyor.

Diyelim ki, çalıştığım süre boynca düzenli olarak ödemelerimi devam ettirdim ancak iş yerimden ayrılıyorum, ne yapmalıyım? Sigortamı kendim devam ettirebiliyor muyum?

Genellikle, grup poliçesi olarak düzenlenen bu tür poliçelerden bireysel poliçelere kazanılmış haklarınız ile devam edebilirsiniz. Dahil olduğunuz sağlık sigortası poliçenizi genişletmeniz de mümkün.

 Ailemizi dahil ettiğimiz ya da kendimiz için oluşturduğumuz sağlık sigortası planları hakkında bize verebileceğiniz tüyolar var mı?

Alaşmalı kurumlara dikkat edilmeli, bu kurumların sizin için kullanışlı (lokasyon bazlı) olup olmadığını görmelisiniz. Ayakta ve yatarak teminat limitlerini kontrol etmelisiniz. Doktor, görüntüleme hizmetleri, eczane masrafları ödemelerinin oranlarını öğrenmelisiniz. Bunları tek bir sigorta poliçesi üzerinden değil, bir çok firmanın size geçtiği ya da Enuygun.com”un sunduğu sigorta karşılaştırma hizmetinden faydalanarak, mümkün olduğunca çok firmada yukarıda belirttiğim kriterleri dikkate alarak, size en uygununu satın almalısınız.

Devamını Oku