Enuygun.com Sosyal Medya

Enuygun, Sosyal Medya ve CRM

social-mediaMikro bloglar, bloglar, sosyal imleme ve sosyal ağ siteleri etrafında dönen dijital iletişim modelimizin adına kısaca Sosyal Medya diyoruz artık. Yapısı gereği hızlı bir devinimi olan sosyal medya, günümüzde değeri tam olarak belirlenemeyen ama hızla büyüyen bir kavram. Değerinin kolaylıkla ölçülememesinin yanında, sosyal medyanın gördüğü yoğun ilgi bir şekilde sosyal medyada bulunmayı gerekli kılıyor.

Web 2.0 çağı ile kullanıcıların daha üretken ve paylaşımcı olduğu dijital dünyanın bir uzantısı olan sosyal medya, 2006 ortalarında internet dünyasında anılmaya başlandı. Ülkemizde ise adı yeni yeni  yükselen ve konuyla ilgili uzmanların kendini göstermeye başladığı sosyal medya kavramının basit çevrimleri var ancak bu çevrimlerden ölçülebilir sonuçlar ve net kazançlar elde etmek o kadar basit değil.

crm sosyal medya

Diğer yandan sosyal medyadan önemli kazançlar sağlanamasa da kullanıcılarla kurulacak ilişkiler yüksek önem taşıyor. CRM(Customer relationship management – Müşteri ilişkileri yönetimi) tarafında etkin bir değer olarak kullanımı mümkün olan sosyal medya aktivitelerinin sürekliliği, ulaşılabilirliği ve kullanıcılara yakınlığını asla göz ardı etmemek gerekiyor. Özellikle servis/hizmet kullanıcılarına dönük olmak üzere bu şekilde sağlanacak müşteri memnuniyeti, WOMM( Word of mouth marketing – Ağızdan ağıza pazarlama) değerinde çok değerli bir kazanca dönüşebiliyor ve buna SCRM(Social CRM) deniliyor.

Bir hizmet karşılaştırma servisi olarak Enuygun.com“un sahip olduğu güçlü konumu koruması adına biz de hem kullanıcılarımızla yakın bir ilişki kurmak hem de daha kolay ulaşılabilir olmak adına sosyal medyada yer alıyoruz. Adsl ve Gsm tarifeleri, Krediler, Sigorta ve Kasko seçenekleri  konusunda hem paylaşımlar yapıyor hem de size en uygun hizmeti almanıza yardımcı oluyoruz. Eğer siz de ilgili sosyal medya araçlarını kullanıyor ve hızlı geri dönüşler almak istiyorsanız Enuygun.com”un sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

FriendFeedTwitterFacebook –  Blog Rss