Enuygun.com

"En Uygun"u Nasıl Buluyoruz #1 – Bilgilerin Güncelliği

Enuygun.com olarak sizlere şu an cep telefonu tarifeleri, internet bağlantı tarifeleri, banka kredileri ve araç sigortaları olmak üzere 4 farklı alanda karşılaştırma hizmeti sunuyoruz. Bizim için en önemli şey sunduğumuz karşılaştırma hizmetlerinin güvenli, güncel ve doğru bir şekilde çalışması. Bütün bunları mümkün olan en iyi şekilde nasıl sağladığımızı ve Enuygun.com”un arkasındaki teknolojiyi bu ve bundan sonraki birkaç yazımda anlatmaya çalışacağım.

kernel_msg
Serinin ilk yazısı sunduğumuz bilgilerin güncelliğini nasıl sağladığımızla ilgili olacak…

Verilerin güncelliğini kontrol etmek için geliştirdiğimiz birkaç yazılımımız var. Bunlardan ilki gün içinde -sıklıkları modüllerin özelliklerine göre değişmek üzere- tarife ve kampanya bilgilerini kontrol ediyor ve değişiklik tespit ettiği anda içerikten sorumlu arkadaşlarımıza haber veriyor. Bunun üzerine arkadaşlarımız ilgili değişiklikleri anında kontrol ederek gerekirse güncellemeleri gerçekleştiriyorlar.

Bir diğer yazılımımız ise başvuru tarihi sınırlı olan kampanya ve tarifeleri kontrol ederek, son başvuru tarihi yaklaşan tarife ve kampanyaları tespit ederek arkadaşlarımızı uyarıyor ve duruma göre arkadaşlarımız kampanyayı / tarifeyi yayından kaldırıyor ya da son başvuru tarihini güncelliyorlar. Böylelikle hiçbir şekilde kullanıcılarımızın son başvuru tarihi geçmiş ya da artık geçerli olmayan tarife ya da kampanyalara başvuru yapmamasını sağlamış oluyoruz.

Gördüğünüz gibi verilerin doğruluğu ve güncelliği Enuygun.com”un sağlıklı çalışabilmesi için hayati önem taşıyor. Biz de bunun bilincinde olarak sistemlerimizi geliştiriyoruz.

Bir sonraki yazımda cep telefonu modülümüzün nasıl karşılaştırma yaptığıyla ilgili teknik bazı detaylar veriyor olacağım. O zamana kadar görüşmek üzere.