Enuygun.com Kredi

En Uygun Krediyi Bulmak

Bankaların sundukları kredi seçeneklerinde ilk dikkati çeken bilgi, faiz oranlarıdır. Bankaların kredi faiz oranları, aylık olarak ifade edilir. Örneğin %1,10 olarak verilen faiz oranı, yıllık değil, aylık olarak dikkate alınması gereken faizdir. Faiz oranı kredinin uygunluğunu değerlendirmek için önemli bir kriterdir, ama kesinlikle tek kriter değildir.

Bankalar, kullandırdıkları kredi için dosya ücreti, ekspertiz ücreti gibi isimler altında çeşitli masraflar alırlar. Ayrıca devlete ödenmesi gereken KKDF (Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu) ve BSMV (Banka Sigorta Muameleleri Vergisi) gibi ek masraflar da ortaya çıkacaktır. Bunun dışında, konut kredisinde bankalar büyük olasılıkla çeşitli sigorta zorunlulukları getirecektir.

Biz Enuygun.com’da kredi karşılaştırması yapan ziyaretçilerin yalnızca faiz oranına göre değil, ceplerinden çıkacak tutara en yakın toplam değere göre bir uygunluk sıralaması yapıyoruz. Seçilen dönem için ödenecek toplam paraya, bankaların aldıkları komisyon ve masrafları da ekleyerek, bilinçli bir seçim için en elverişli ortamı hazırlayabildiğimize inanıyoruz. Tabi ki sigorta gibi, daha özel olarak hazırlanması gereken ek masrafları katmamız mümkün olmuyor; ancak bu gibi ek zorunluluklar tüm kredi seçenekleri için geçerli olduğundan, karşılaştırmayı doğrudan etkileyen bir etken gibi düşünmemek de faydalı olur.

Temmuz 2009 itibariyle anlaşmalı bulunduğumuz 5 bankanın kredi seçeneklerinde işte bu anlayışla karşılaştırma yapma olanağı sağlıyoruz. Enuygun.com’un sunduğu bu hizmetle hem kredi arayışındaki herkesin bu yönde en doğru kararı vermesine yardımcı oluyor, hem de bankalar için hedef kitlelerine yönelik doğru bir tanıtım ortamı sunuyoruz.