Enuygun.com Sosyal Medya

Başlarken

Ben kimim?

Ben Müge Kanbay. Marmara İletişim Fakültesi, Gazetecilik Bölümü mezunuyum. İşimi bulabilmem epey zaman aldı; zira mezun olduğum vakitler internet böylesine çevrim içi bir oluşum değildi, yeni yeni iş alanları ve mecralar yaratmış hiç değildi. Yazılımcılar, mühendisler, proje heyecanları vardı. Ancak işin neresinden, kimin tutacağı mevzusu işin içine girdikçe hayal edilir, modellenir oldu. Yaklaşık 7 senedir, internet üzerinden hizmet veren (uzaktan eğitim, kariyer sitesi, e-ticaret), çeşitli gelir modellerine sahip sitelerde görev aldım. içeriklerinden, nasıl görünmeleri gerektiğine, pazarlama stratejilerine, bloglarına kadar, ürün ve içerik yönetimini-geliştirilmesini kapsayan alanlarda çalıştım.

Ekip”ten biri olmadan önce…

Enuygun.com, daha önce uçak bileti ve ev kredisi sorgularımda kullandığım bir site idi. Bana göre yaptıkları iş, yükselmekte olan ve e-ticareti gölgede bırakacak bir alanda, yepyeni bir mecrada kurulmuş, doğru bir servis sağlayıcıydı. Yani şunu demek istiyorum, size sadece hizmet veren, bilgi paylaşımını düzenli ve uğraşsız hale getiren, ihtiyaçlarınıza cevap verirken, danışmanlık da verebilen; bu servis karşılığında da yalnızca müşteri sadakati sağlamayı ve interaktif ilişki kurmayı bekleyen bir site sizi mutlu etmez miydi? Beni etti!

Gelir modelini, üçüncü parti ortaklıklarla kurmuş ve kullanıcısını yani bir nevi varlık sağlayıcısını tamamen gelir sisteminden steril ve azade tutan bir internet sitesi.

Ekip”ten biri olduktan sonra…

Farkettim ki, tastamam doğru düşünüyormuşum. Enuygun.com”un hikayesi, “hayatı sevip, parayı doğru kullanmak üzerine”, aslında çok eski hikaye. Hani, “amaç değil araç” mottosu altında listelenebilecek başlıklar vardır. Para da onlardan biri. Hayatın ilerlemeye çalıştığımız tüm alanlarında geçer akçe bir araç. Enuygun.com”un rolü burada başlayıp, yatırımlarımıza, alımlarımıza, sigorta işlemlerimize ve hatta ev servisleri adı altında her gün bizi şaşkına çeviren ev-mobil telefon servisleri, internet sağlayıcıları gibi binbir kampanyalı ürün arasında, gerçekten kişinin kendisine özel seçimi yapabilmesini sağlamakla devam ediyor. Danışmanlık rolü ise hiç bitmiyor. Eğer siz de benim gibi, paradan anlamadığınızı düşünüp, hele hele sigorta-banka işleri söz konusu olduğunda, birilerinin bu konuyu sizin için puf diye halledivermesini istiyorsanız, Enuygun.com doğru adresmiş. İçerden bilgi sızdırmaya devam edeceğim… İçerik sorumlusu olarak, tüm uzmanlara sizin için soruları soracak olan, en basit form doldurma biçimlerini talep edecek olan, sizlere Enuygun.com bünyesinde olan biteni geçecek olan kişiyim. Öyleyse sizler için geliyor:

Sevdiklerinizle sağlıklı ve mutlu günler dileriz efendim!