Sosyal Medya

5 ruh hali 5 yol önerisi

Mevsimine uygun mülayim tatillerden sıkılmadınız mı? Ömrünüzün bir yerinde sıkılacaksınız ve o zaman hangi durumda bulursanız kendinizi o duruma uygun seçimler yapıyor olacaksınız. Belki bir gün lazım olur diye bir çalışma yaptık, bakalım hangi ruh halinde hangi yolculuk sizi çekecek?

Avare günler

Okul bitti; şimdi dünyayı öğrenme zamanı, önünüzde boş bir yıl olduğunu düşünün. Üniversiteden mezun olduğunuz yıl ya da henüz okurkenki tatil dönemleri de işinizi görecektir. İnterrail bir çözüm olabileceği gibi, işleri tamamen kendi yolunuzla yapmayı da isteyebilirsiniz. İster bir yıl ister bir ay boyunca yolculuk istikametiniz size çok şey öğretecek.

İstikamet: Uzağa daha da uzağa, Avustralya’ya! Yaklaşık 20 saatlik aktarmalı uçuş söz konusu olsa da, bu kıtayı kaçırmayın deriz!

Ayrılıklar

Ayrılıkların ardından çakılıp kalmak, bitti. Kendini yollara vurmak, hayatı sorgulamak, ilişkinizi gözden geçirmek ve temiz sayfalara yelken açmak için, yolculuk edin.

Rio de Janerio”nun hafif ve eğlenceli havası sizi açacaktır; havası gül ve romantizm kokan şehir ve ülkelerden uzak durmanız tavsiye edilir.

Orta yaş krizleri

Her ne kadar etrafınızca ciddiye alınmama eğilimi olsa da orta yaş krizleri gerçektir, kimi yakalanmaktan kimi çoktan yakalanmış olmaktan korkar. Bu tedirginliği atmanın en iyi yolu ise, yolculuk. Hayatınıza anlam katmak ya da yaşanmamış saydığınız gençliğe dönmek sizin elinizde.

Las Vegas’a gençlik uktelerine, Hindistan ruh sukunetine gelsin.

Emeklilik

Kariyerinin ilk 5 yılını aşmış 30″larını sürmekte olanlara sorsanız, hep bir ağızdan emekli olmak istediklerini söyleyeceklerdir. Hayatta böylesine ulaşılmak istenen başka bir mertebe var mıdır?
Kariyer yollarını aştınız, çocuklar büyüdü, torunlarınız bile var, mutlusunuz eşinizle ya da mutlusunuz seçimlerinizle. Bunca yaşın ve yaşanmışlığın ödülü nedir, elbette yolculuk.

İstikamet: Şöyle okyanus kenarı, bambaşka tropik adalara ne dersiniz mesela Bali?

Keşfetmek

Eğer sağlığınız yerindeyse istemek ve keşfetmekten daha önemli bir neden olabilir mi? Dünya sizi bekliyor, çünkü dünya sizin!

İstikamet: Canınız nereye isterse, Enuygun.com uçak biletleri emrinize amade!