Enuygun.com

Gezelim ama nasıl?

Betül Sungurlu”nun yazısından da hatırlayacağımız üzere, tatil planları içinde en önemli masraf kalemi ulaşım idi; rakamsal değerler ile hatırlamak isterseniz, bir tık.

Ben kendimi bu haber içinde düşündüm, diyelim ki, sofistike bir tatil planı içinde, eskaza, Bangkok“a gitmeye karar verdim. Ne yapacağım? Teyzemi back to the future durumlarında bir sefirikebir ile evlendirip bugünlere geri mi geleceğim?? Böylece Bangkok”da son derece Ayşegül tatilde!

Düşünüp taşındım, biraz araştırdım ve buldum aradığımı, daha önce de söylemiştim, yaşasın internet, yaşasın serbest dolanımdaki bilgi! Bangkok”a gitmek hayaliniz ve yanısıra yol masrafınız dışında harcamalarınızı kısıtlı tutmak zorunuz varsa, işte size couchsurfing!

Bu sisteme kayıt olup, gitmek istediğiniz bölgede evini daha önce pek çok kez misafirlere açmış, özenli davranmış ve misafirlerinden tam not almış üyeler ile tanışıp anlaşmanız ve hayal ettiğiniz gibi yol masrafları ekseninde bir rakama seyahat etmeniz mümkün. dahası inançlarım ile örtüşmekte; dünya üzerinde gezinme hakkımız uzun bir listeye tabi. ancak dünya vatandaşı olduğumuzu hatırlamanın ve bunun etrafında birleşmenin tadı da ayrı!